چرا به سوغات قم سوهان میگویند؟

سوهان براى اولین بار در قم پخته شده است، از این رو تاریخ پیدایش آن را نیز در قم باید جست وجو کرد. آنطور که در بین سوهانى هاى قدیمى قم مشهور است، تاریخ سوهان به دوره قاجاریه برمى گردد. نقل مى کنند که در دوره قاجاریه و به سال۱۲۸۵ شمسى بنا بوده است، صحن بزرگ حرم حضرت معصومه افتتاح شود و برای این منظور پادشاه وقت رئیس ایل قاجار را به قم میفرستد.
کسبه و بازاریان قم نیز به استقبال فرستاده در بار رفته و هر کدام با خود تحفه و هدیه اى نیز مى برند، یکى از آن هدایا، حلواى قمى بوده که از طرف صنف عطار تقدیم شده بود. رئیس ایل قاجار هنگام بازگشت به تهران به تولیت حرم که میزبان وى بوده است، مى گوید: « آن حلوا، چون سوهان دل مرا صیقل داد و غذایم را هضم کرد، از این بدهید تا براى اعلیحضرت ببرم. »

بدین ترتیب، حلواى قم که در آن زمان در عطاری ها پخته مى شد، مورد توجه شاه و درباریان قرار مى گیرد و به « سوهان » شهرت مى یابد. تقاضا براى «سوهان» که دیگر خوراک شاهان شده بود، افزایش مى یابد و به مرور کارگاه هایى مستقل نیز براى پخت سوهان شکل مى گیرد. اولین کسانى که در قم سوهان پزى راه مى اندازند، سه تن از شاگردان جوان عطارى به نام، « ملاعلى عطار » بوده اند. از این رو شاید بتوان حسین سوهانى، محمدرضا صفایى و سیدمحمد عارفى را بنیانگذاران صنعت سوهان قم دانست.

از میان این افراد «حاج حسین» به شهرت رسید. سوهانى هاى قم، رمز موفقیت حاج حسین را در استفاده وى ازکره حیوانى در پخت سوهان مى دانند. این کار حاج حسین باعث شد که سوهان هایش از مرغوبیت ویژه اى برخوردار شود.

نکته: از آنجایی که مزه سوهان قم در هیچ شیرینی و شکلات خارجی وجود ندارد، بهترین سوغات برای افراد خارج از کشور -مخصوصا اروپایی ها- می باشد. چرا که تجربه دوستان بنده نشان داده است که از نظر افراد غیر ایرانی، این یک مزه منحصر به فرد است که تا به حال مزه و عطر آن را تجربه نکرده اند.

 

۱۵ام شهریور ۱۳۹۲ بازدید : 2,622 بار نویسنده : محمد رضا

۲ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

  1. آریاقلی پور گفت:

    کللن ایرانی ها مهارت خاصی برای ساخت شیرینی های فوق العاده مضر به حال دندان و سلامتی کلی بدن (مثلن قندوچربی خون) دارند: از قبیل همین سوهان که هم بسیارشیرین و هم چرب است، پولکی، گزکه به علت خاصیت چسبندگی و شیرینی بسیار یک ماده ی هولناک برای دندان به شمار میرود، کلوچه های پرازشکرمحصول استانهای شمالی ، حلواارده، باقلوا انواع سوغاتی های یزدی و اصفهانی، کلمپه و … عزیز من علت تازگی و تنوع این سوغاتی ها برای اروپایی ها عطر و طعم و اینها نیست علتش اینست که درممالک اروپایی سرمایه و آردگندم و شکرگران قیمت و تخم مرغ پربها و ارزشمند و نیروی کار را صرف تولید خوراکی های بی خاصیت و کم خاصیت وپرضرر و زیان آور برای دندان و لثه و قند و چربی خون نمیکنند و ازآنها در راه تولید محصول بهتر و سالم تراستفاده میکنند.

  2. پوریا گفت:

    تازه با سایتتون آشنا شدم.خوشم اومده.ببینم تا بعد …

دیدگاه خود را به ما بگویید.